Darmowa dostawa od 600 zł
Darmowa dostawa (kurier DPD przedpłata) już od 600,00 zł.

          

Uprząż arborystyczna treeMOTION EVO

Dostępność: produkt w magazynie
Wysyłka w: produkt w magazynie
Cena: 2 513,00 zł 2513.00
Cena netto: 2 043,09 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Teufelberger
Kod produktu: 7350156

Opis

 • treeMOTION EVO to arborystyczna uprząż ostateczna - bo gdy zaczniesz się w niej wspinać, nie będziesz chciał już żadnej innej. Jeśli Twoja praca polega na wielogodzinnych wycinkach w koronie drzewa, na pewno docenisz wygodę i praktyczność, jaką gwarantuje EVO. Jest to najnowsza, najbogatsza i oferująca najwięcej możliwości propozycja w portfolio Teufelbergera, zaprojektowana i wyprodukowana z pieczołowitą dbałością o detale oraz pełna przydatnych rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji.
 • treeMOTION to więcej niż tylko nazwa handlowa, to już prawdziwa instytucja. Pierwsze modele tej serii pojawiły się na rynku w 2006 roku i okazały się ogromnym hitem. Od tego czasu popularność kolejnych wersji treeMOTION nie słabnie a o ciągły rozwój modeli z tej linii dbają między innymi członkowie grupy Treemagineers, prawdopodobnie najsłynniejszego teamu arborystów na świecie. Warto też zaznaczyć, że w treeMOTION wspina się cała elita zawodników startujący w Mistrzostwach Świata we Wspinaczce Drzewnej.
 • Największą rewolucją w modelu EVO było pojawienie się podwójnego mostu w miejscu dotychczas oferowanej, pojedynczej linki. Korzyści płynące z takiego rozwiązania można mnożyć. Przede wszystkim, znacząco wpływa to na zwiększenie bezpieczeństwa - domyślnie punkt wpięcia montowany jest na obu mostach, więc nawet jeśli jeden z nich zostanie uszkodzony, drugi nadal spełnia funkcję asekuracyjną. Zdublowanie linek umożliwia również instalację większej ilości dodatkowych akcesoriów, takich jak ringi czy krętliki. Teufelberger przygotował mosty w dwóch kolorach, chcąc maksymalnie ułatwić wspinaczowi szybkie i bezproblemowe odnalezienie właściwej liny.
 • EVO jest jedynym modelem w ofercie Teufelbergera, który posiada możliwość wymiany mostów, w zależności od ich zużycia lub indywidualnych preferencji użytkownika. Standardowo, w zestawie z uprzężą dostarczane są dwa wiązane mosty o długości 123 cm - jeśli jednak okażą się one za krótkie, producent przewidział również wersję 180 cm. Oprócz nich istnieje również możliwość instalacji mostów z zarobionymi przez producenta oczkami. Podobnie jak wersja wiązana, również te dostępne są w dwóch kolorach oraz kilku rozmiarach, odpowiednio 40 cm, 45 cm oraz 50 cm. Co ciekawe, przy tym wariancie możemy zainstalować sobie linki o dwóch różnych długościach, zależnie od zapotrzebowania. Trzecią opcją, również występującą w trzech rozmiarach, jest poliamidowy most taśmowy o szerokości 25 mm.
 • Niezależnie od wybranego przez użytkownika rodzaju mostu, jego ewentualna wymiana nie będzie niczym trudnym. Wiązane wersje związujemy ze sobą węzłem zderzakowym (należy pamiętać o właściwej kolejności, tj. zawiązania lin naprzemiennie) za blokerami domyślnie zainstalowanymi w punktach D. Jeśli chcemy, żeby nasze treeMOTION EVO było wyposażone w przeszyte mosty lub wersję taśmową, razem ze zmianą linki musimy również wymienić blokery węzłowe na poprzeczki Rope Bones. Są one przykręcane na śruby do punktów D a ich gładkie krawędzie pewnie i bezpiecznie trzymają most taśmowy i wersje szyte. Zarówno zastępcze mosty, jak i poprzeczki Rope Bones dostępne są osobno i mogą być wymienione na dowolnym etapie przy użyciu podstawowych narzędzi.
 • Umieszczony na moście centralny punkt wpięcia to nic innego jak znane i lubiane przez arborystów na całym świecie kółko DMM Anchor Ring. Choć niewielkie, pierścienie te są w pełni certyfikowanymi punktami kotwiącymi, o wytrzymałości równej 30 kN. Dodatkowo, gładkie krawędzie kółka są bezpieczne dla liny i innych tekstyliów. Kółko umożliwia też dopięcie nawet do 4 karabinków. Jeśli z jakichś powodów użytkownik będzie chciał wymienić oryginalny pierścień, DMM produkuje je w 4 rozmiarach (szerokość wewnętrzna odpowiednio: 26 mm, 28 mm, 34 mm oraz 40 mm).
 • treeMOTION EVO charakteryzuje się również powiększonymi w stosunku do poprzedników punktami wpięcia D. Umożliwiają one wpięcie linek opasujących, niezależnie od użytych w nich haków. Za ich produkcję odpowiedzialny jest DMM, dzięki czemu użytkownik może być spokojny o ich jakość i trwałość. Certyfikowane one są zgodnie z normą EN 358 i wytrzymują 15 kN.
 • Na plecach treeMOTION znaleźć możemy taśmy konstrukcyjne, które dodatkowo są bazą do montażu karabinków akcesoryjnych, takich jak np. DMM Vault. Miejsce montażu, ilość zainstalowanych karabinków czy ich przeznaczenie zależą tylko od inwencji użytkownika. Tego samego typu konstrukcję znajdziemy również na pętlach udowych. Dodatkowo, w górnej części pasa znajdują się paski troczące, przeznaczone do montażu apteczki.
 • Na dole pasa biodrowego umieszczono dodatkowy punkt wpięcia, zgodny z normą EN 358, traktującą o pracy w ograniczeniu. Jednak jego drugim, dla wielu zapewne ważniejszym, przeznaczeniem jest możliwość dopięcia pilarki. Dzięki wytrzymałości równej 15 kN możemy być spokojni o jej bezpieczeństwo.
 • Jednym z wyróżników uprzęży treeMOTION jest bardzo wygodny, piankowy pas biodrowy. Jest on odpowiednio szeroki, zapewniając podparcie podczas wielogodzinnej pracy a jednocześnie nie ograniczając ruchów. Równomiernie rozkłada on obciążenie i zapewnia wysoką oddychalność. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość zdemontowania pasa i wyprania go. W przypadku poważnych przetarć lub uszkodzeń, pas może zostać wymieniony na nową sztukę, dostępną jako jedna z wielu części zamiennych.
 • Zarówno na pasie biodrowym, jak i na pętlach udowych, zastosowano klamry Austrialpin ANSI COBRA PRO. Model ten jest jednym z najbezpieczniejszych modeli na rynku - nie można go odblokować pod obciążeniem, dzięki ergonomicznym „skrzydełkom” również przypadkowe otworzenie klamry jest praktycznie niemożliwe. Dociąganie 25 mm taśmy przebiega płynnie, a ona sama nie luzuje się podczas pracy. Wytrzymałość zatrzasku wynosi 18 kN a waga pojedynczego kompletu to zaledwie 68 g. Co ważne z punktu widzenia codziennej pracy, klamra znajduje się w materiałowej otulinie, która chroni ją przed zanieczyszczeniami i wiórami. Cobra wyprodukowana została w austriackiej fabryce Austrialpin.
 • Oprócz opisanych wyżej klamerek, wszystkie metalowe akcesoria zostały wyprodukowane przez walijskiego DMMa. Oznacza to najwyższej jakości aluminium, znane pod numerem 7075. Jest to wyjątkowo lekki i wytrzymały materiał, używany także w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Wszystkie elementy są kute na gorąco i dodatkowo hartowane, by zapewnić maksymalną możliwą wytrzymałość.
 • Zarówno klamry Austrialpin, jak i akcesoria DMM poddawane są procesowi anodyzacji, dzięki czemu nie tylko wyglądają estetyczniej, ale i są bardziej odporne. Powierzchnia aluminium użytego do produkcji zyskuje antykorozyjne i mechaniczne zabezpieczenie, które szczególnie docenimy podczas pracy w deszczu lub mocno zawilgoconych środowiskach.
 • Uprząż od zewnątrz wykonana jest z grubego, wzmacnianego poliestru. Chroni on pas nośny oraz pętle udowe uprzęży przed przetarciami, pozwalając użytkownikowi skupić się w 100% na pracy. Pomimo zastosowania tak „konkretnych” materiałów, uprząż cały czas zachowuje niską wagę, wynoszącą 2.5 kg.
 • Uprząż występuje w jednym rozmiarze, a dzięki dużemu zakresowi regulacji każdy jest w stanie dopasować ją do siebie. Dopuszczalne obciążenie (użytkownik + wyposażenie) wynosi imponujące 150 kg.
 • Jednym z największych plusów serii treeMOTION jest ogromna oferta części zamiennych oraz opcji personalizacji uprzęży. Każdy użytkownik może we własnym zakresie wymienić most, pętle udowe czy wyściółkę na plecach. Co więcej, dzięki modularnej konstrukcji treeMOTION można rozbudowywać, dodając na przykład uprząż piersiową czy dodatkowe akcesoria.
 • Wszystkie egzemplarze posiadają indywidualny numer seryjny oraz datę produkcji doprecyzowaną co do konkretnego miesiąca. Sama metka z danymi ukryta jest na wewnętrznej stronie pasa biodrowego, gdzie jest chroniona przed wilgocią czy promieniowaniem UV.
 • Uprząż spełnia wszystkie aktualne wymagania europejskich norm EN 813, EN 358, amerykańskich ANSI Z133, ASTM F887-16, kanadyjskiej CSA Z259 oraz australijskiej AS/NZS 1891 . O odpowiednie parametry produkcji dbają wdrożone przez producenta systemy zarządzania jakością ISO - odpowiednio 9001, 14001, a także 45001. Każdy wyrób jest wielokrotnie indywidualnie kontrolowany w czasie całego procesu produkcji, odpowiadając wysokim standardom narzuconym przez Teufelbergera.


Wymienne opcje mostu:

 • most linowy, podwójnie wiązany, o długości 125 cm (dostarczany w standardzie),
 • most linowy, podwójny szyty - 40, 45, 50 cm,
 • most taśmowy - 40, 45, 50 cm.

Zdecydowana większość fabryk Teufelbergera umiejscowiona jest na Starym Kontynencie. Największa z nich znajduje się w czeskiej miejscowości Veseli i to właśnie z tej lokalizacji pochodzi duża część lin oraz akcesoriów oferowanych na naszym rynku. Producent w żadnym wypadku nie oszczędza ani na maszynach, inwestując w coraz bardziej wydajne i precyzyjne modele, ani tym bardziej na pracownikach, wśród których wielu może pochwalić się długim stażem pracy oraz ogromnym doświadczeniem. Dodatkowo, efektywność logistyczna zapewnia krótki czas realizacji zamówień a rozbudowana kontrola produkcji przekłada się na wysoką jakość produktów. Teufelberger to austriacka firma o korzeniach sięgających XVIII wieku, będąca światowym potentatem w produkcji lin wszelkiego rodzaju - zaczynając od sznurówek, przez liny wspinaczkowe, arborystyczne, żeglarskie a kończąc na masywnych stalowych kablach. Dzięki 8 fabrykom rozsianym po całym świecie oraz zatrudniając ponad 1500 osób, marka ta posiada ogromne doświadczenie, know-how oraz zaplecze technologiczne. Teufelberger aktywnie współpracuje z liderami branży wysokościowej oraz arborystycznej, między innymi w ramach założonego przez siebie teamu ambasadorów. Zajmuje się również produkcją lin dla innych marek wspinaczkowych i wysokościowych.
 

Opinie o produkcie (1)

6 października 2019

Polecam naprawdę warto.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl