Darmowa dostawa od 600 zł
Darmowa dostawa (kurier DPD przedpłata) już od 600,00 zł.

          

Uprząż arborystyczna treeMOTION Standard

Dostępność: produkt w magazynie
Wysyłka w: produkt w magazynie
Cena: 2 040,00 zł 2 150,00 zł 2040.00
Cena netto: 1 658,54 zł 1 747,97 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Teufelberger
Kod produktu: TM-0101

Opis

 • TreeMotion to najpopularniejsza uprząż wśród arborystów. Została zaprojektowana przez zespół TreeMaginners: Marka Bridgea, Chrisa Cowella i Bernda Strassera. Wykonanie zostało zlecone firmie Teufelberger z Austrii. TreeMotion jest używana przez zawodowych arborystów na całym świecie. TreeMotion Standard stanowi model pośredni, który łączy w sobie praktyczność modelu EVO wraz z lekkością wersji S.Light.
 • Gdy treeMOTION po raz pierwszy pojawiła się na rynku, była jedną z pierwszych uprzęży z mostem opartym na linie. Rozwiązanie to szybko zyskało wielu zwolenników, ponieważ jest bardziej elastyczne i mniej podatne na skręcanie niż taśma. Most jest oparty na pojedynczej lince, na której użytkownik może zainstalować preferowany przez siebie punkt wpięcia lub krętlik. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sama lina również może zostać wymieniona, i to samodzielnie przez wspinacza. 
 • Umieszczony na moście centralny punkt wpięcia to nic innego jak znane i lubiane przez arborystów na całym świecie kółko DMM Anchor Ring. Choć niewielkie, pierścienie te są w pełni certyfikowanymi punktami kotwiącymi, o wytrzymałości równej 30 kN. Dodatkowo, gładkie krawędzie kółka są bezpieczne dla liny i innych tekstyliów. Kółko umożliwia też dopięcie nawet do 4 karabinków. Jeśli z jakichś powodów użytkownik będzie chciał wymienić oryginalny pierścień, DMM produkuje je w 4 rozmiarach (szerokość wewnętrzna odpowiednio: 26 mm, 28 mm, 34 mm oraz 40 mm).
 • treeMOTION charakteryzuje się również dużymi punktami D. Umożliwiają one wpięcie linek opasujących, niezależnie od użytych w nich haków. Za ich produkcję odpowiedzialny jest DMM, dzięki czemu użytkownik może być spokojny o ich jakość i trwałość. Certyfikowane one są zgodnie z normą EN 358 i wytrzymują 15 kN.
 • Na plecach treeMOTION znaleźć możemy taśmy konstrukcyjne, które dodatkowo są bazą do montażu karabinków akcesoryjnych, takich jak np. DMM Vault. Miejsce montażu, ilość zainstalowanych karabinków czy ich przeznaczenie zależą tylko od inwencji użytkownika. Tego samego typu konstrukcję znajdziemy również na pętlach udowych. Dodatkowo, w górnej części pasa znajdują się paski troczące, przeznaczone do montażu apteczki.
 • Na dole pasa biodrowego umieszczono dodatkowy punkt wpięcia, zgodny z normą EN 358, traktującą o pracy w ograniczeniu. Jednak jego drugim, dla wielu zapewne ważniejszym, przeznaczeniem jest możliwość dopięcia pilarki. Dzięki wytrzymałości równej 15 kN możemy być spokojni o jej bezpieczeństwo.
 • Jednym z wyróżników uprzęży treeMOTION jest bardzo wygodny, piankowy pas biodrowy. Jest on odpowiednio szeroki, zapewniając podparcie podczas wielogodzinnej pracy a jednocześnie nie ograniczając ruchów. Równomiernie rozkłada on obciążenie i zapewnia wysoką oddychalność. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość zdemontowania pasa i wyprania go. W przypadku poważnych przetarć lub uszkodzeń, pas może zostać wymieniony na nową sztukę, dostępną jako jedna z wielu części zamiennych.
 • Zarówno na pasie biodrowym, jak i na pętlach udowych, zastosowano klamry Austrialpin ANSI COBRA PRO. Model ten jest jednym z najbezpieczniejszych modeli na rynku - nie można go odblokować pod obciążeniem, dzięki ergonomicznym „skrzydełkom” również przypadkowe otworzenie klamry jest praktycznie niemożliwe. Dociąganie 25 mm taśmy przebiega płynnie, a ona sama nie luzuje się podczas pracy. Wytrzymałość zatrzasku wynosi 18 kN a waga pojedynczego kompletu to zaledwie 68 g. Co ważne z punktu widzenia codziennej pracy, klamra znajduje się w materiałowej otulinie, która chroni ją przed zanieczyszczeniami i wiórami. Cobra wyprodukowana została w austriackiej fabryce Austrialpin.
 • Oprócz opisanych wyżej klamerek, wszystkie metalowe akcesoria zostały wyprodukowane przez walijskiego DMMa. Oznacza to najwyższej jakości aluminium, znane pod numerem 7075. Jest to wyjątkowo lekki i wytrzymały materiał, używany także w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Wszystkie elementy są kute na gorąco i dodatkowo hartowane, by zapewnić maksymalną możliwą wytrzymałość.
 • Zarówno klamry Austrialpin, jak i akcesoria DMM poddawane są procesowi anodyzacji, dzięki czemu nie tylko wyglądają estetyczniej, ale i są bardziej odporne. Powierzchnia aluminium użytego do produkcji zyskuje antykorozyjne i mechaniczne zabezpieczenie, które szczególnie docenimy podczas pracy w deszczu lub mocno zawilgoconych środowiskach.
 • Uprząż od zewnątrz wykonana jest z grubego, wzmacnianego poliestru. Chroni on pas nośny oraz pętle udowe uprzęży przed przetarciami, pozwalając użytkownikowi skupić się w 100% na pracy. Pomimo zastosowania tak „konkretnych” materiałów, uprząż cały czas zachowuje niską wagę, wynoszącą 2.3 kg.
 • Uprząż występuje w jednym rozmiarze, a dzięki dużemu zakresowi regulacji każdy jest w stanie dopasować ją do siebie. Dopuszczalne obciążenie (użytkownik + wyposażenie) wynosi imponujące 150 kg. Ponadto, można ją nosić przy pracy dowolną techniką.
 • Jednym z największych plusów serii treeMOTION jest ogromna oferta części zamiennych oraz opcji personalizacji uprzęży. Każdy użytkownik może we własnym zakresie wymienić most, pętle udowe czy wyściółkę na plecach. Co więcej, dzięki modularnej konstrukcji treeMOTION można rozbudowywać, dodając na przykład uprząż piersiową czy dodatkowe akcesoria.
 • Wszystkie egzemplarze posiadają indywidualny numer seryjny oraz datę produkcji doprecyzowaną co do konkretnego miesiąca. Sama metka z danymi ukryta jest na wewnętrznej stronie pasa biodrowego, gdzie jest chroniona przed wilgocią czy promieniowaniem UV.
 • Uprząż spełnia wszystkie aktualne wymagania europejskich norm EN 813, EN 358, amerykańskich ANSI Z133, ASTM F887-16, kanadyjskiej CSA Z259 oraz australijskiej AS/NZS 1891 . O odpowiednie parametry produkcji dbają wdrożone przez producenta systemy zarządzania jakością ISO - odpowiednio 9001, 14001, a także 45001. Każdy wyrób jest wielokrotnie indywidualnie kontrolowany w czasie całego procesu produkcji, odpowiadając wysokim standardom narzuconym przez Teufelbergera.

Każdy, kto wypróbował TreeMOTION, nie zamieni jej na żadną inną uprząż. Jeśli chcesz powiększyć wydajność pracy i zmniejszyć stres - zainwestuj w TreeMotion, nie pożałujesz!

 

Caritool i karabinki nie są w zestawie!

Zdecydowana większość fabryk Teufelbergera umiejscowiona jest na Starym Kontynencie. Największa z nich znajduje się w czeskiej miejscowości Veseli i to właśnie z tej lokalizacji pochodzi duża część lin oraz akcesoriów oferowanych na naszym rynku. Producent w żadnym wypadku nie oszczędza ani na maszynach, inwestując w coraz bardziej wydajne i precyzyjne modele, ani tym bardziej na pracownikach, wśród których wielu może pochwalić się długim stażem pracy oraz ogromnym doświadczeniem. Dodatkowo, efektywność logistyczna zapewnia krótki czas realizacji zamówień a rozbudowana kontrola produkcji przekłada się na wysoką jakość produktów. eufelberger to austriacka firma o korzeniach sięgających XVIII wieku, będąca światowym potentatem w produkcji lin wszelkiego rodzaju - zaczynając od sznurówek, przez liny wspinaczkowe, arborystyczne, żeglarskie a kończąc na masywnych stalowych kablach. Dzięki 8 fabrykom rozsianym po całym świecie oraz zatrudniając ponad 1500 osób, marka ta posiada ogromne doświadczenie, know-how oraz zaplecze technologiczne. Teufelberger aktywnie współpracuje z liderami branży wysokościowej oraz arborystycznej, między innymi w ramach założonego przez siebie teamu ambasadorów. Zajmuje się również produkcją lin dla innych marek wspinaczkowych i wysokościowych.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl