Darmowa dostawa od 600 zł
Darmowa dostawa (kurier DPD przedpłata) już od 600,00 zł.
Dla początkujących

Jeżeli nie wiesz czego chcesz, nie wiesz jakiego potrzeba Ci sprzętu i nie chcesz zmarnować swoich pieniędzy, to bardzo dobrze trafiłeś. 

Pracuję na drzewach od 11 lat i spróbowałem dużo sprzętu arborystycznego, dzięki swojemu doświadczeniu, rzetelnie opiszę Ci wady i zalety poszczególnych produktów. Jednocześnie postaram się dopasować sprzęt do twojego zaawansowania, charakteru twojej pracy, wieku i budowy ciała.

Gdy zdobędziesz doświadczenie, podpowiem, jaką nową technikę można spróbować lub jaki sprzęt warto przetestować, aby pracowało się lżej i szybciej.

Wszyscy wspinający się arboryści zdobywają swoje umiejętności stopniowo. Sprzęt, który doskonale się sprawdza w rękach jednego, może okazać się bezużyteczny w rękach drugiego. Ponadto, każdy z nas ma wyjątkowy gust, temperament i charakter, co również wpływa na wybór uprzęży, drzewołazów lub decyzję przy wyborze węzła lub przyrządu.

Każdy początkujący rozpoczyna swoją przygodę ze wspinaczką drzewną z różnych powodów, w różnym momencie życia i w różnym wieku. Niektórzy zakładają firmy, inni szukają zatrudnienia, jeszcze inni chcą dodać nowe usługi do swojej działalności.

Część z Was jest zainteresowana skompletowaniem sprzętu do ścinki sekcyjnej w drzewołazach, część z Was woli techniki bezkolcowe stosowane do pielęgnacji.

To ile macie zleceń i jak bardzo chcecie się specjalizować w zawodzie arborysty ma kluczowe znaczenie. Pierwsze zlecenia mogą być od siebie oddalone długimi przerwami i będą raczej proste technicznie. Do nich wystarczy mniej sprzętu i narzędzi.

Z drugiej strony, dobór wytrzymałych lin i bloków do obciążeń dynamicznych, zestawu rzutek do instalacji liny z ziemi, lub po prostu wygodnego kasku i okularów to warunek bezpiecznej i wygodnej pracy.

 

Video dla początkujących wspinaczy drzewnych TUTAJ      

          

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl